U Mostaru održan dio programa NARENTA 2019

27/02/2019

Na datum 25.02.2019. u Mostar Yunus Emre Enstitüsü održan je dio programa Narenta 2019 u organizaciji Evropskog parlamenta mladih. 

Tema Narente 2019 je bila "Različitost i tolerancija - Ujedinjenje ljudi". Evropski Parlament Mladih je nevladina organizacija koja ima za glavni cilj povezivanje i jačanje proaktivnih mladih ljudi iz čitave Evrope kroz niz aktivnosti, uključujući i pronalazak rješenja za aktivne probleme u našem društvu, debatiranje, javni govor, i sl. Baziran je na simulaciji rada Evropskog Parlamenta, te je ovo prilika da mladi ljudi saznaju kako se donose bitne odluke u našem društvu i da sami budu uključeni u njihovo donošenje. Ovogodišnji program Narente, čije je održavanje u 2018 sponzorisao Mostar Yunus Emre Enstitüsü, se ostvario uz učešće  70 mladih osoba iz 15 različitih država Evrope.