PIKNIK ZA UČENIKE INSTITUTA YUNUS EMRE MOSTAR

07/05/2018

U organizaciji Mostar Yunus Emre Enstitüsü, dana 06.05.2018. godine na Boračkom jezeru organizovan je piknik za polaznike kursa turskog jezika. Osim naših polaznika kursa turskog jezika koji se održava u Mostaru, Konjicu i Stocu, pikniku su se pridružili i studenti volonteri turkologije koji su  učestvovali u programu na Dječijem festivalu 23. april, učenici Karađoz-begove medrese koji uče turski jezik u okviru projekta “Vrijeme je za turski”,  uposlenici Centra za edukativne kurseve i umjetnost KAYMEK s kojim sarađujemo i profesori na Odsjeku za turski jezik i književnost. Proveli smo jedan zabavan dan sa našim učenicima igrajući razne igre poput fudbala, odbojke, igre “između dvije vatre”, vuče konopa, utrke “kašika-jaje”, mumificiranje, utrke u vrećama. Zahvaljujemo našim učenicima koji su nam se pridružili.